Prowadzący:
DR HAB. JANUSZ GŁOWACKI, PROF. UJD

Gdyby ktoś się spytał, jaki ma charakter „Pracownia nr 125”, bo taką ma opisową administracyjną nomenklaturę, to nie usłyszałby jednoznacznej odpowiedzi. Charakter i klimat tej pracowni tworzą studenci, którzy ją wybierają. Pracujemy w ten sposób, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w ich osobowość, aby tę osobowość wspierać w dociekliwości kreatywnej, dać szansę na samorealizację, samodyscyplinę i samokształcenie, przy dobrym wsparciu uczciwej korekty. Korekta na etapie prac studyjnych ma charakter nakazowy, korygujący i uświadamiający popełnione błędy. W ćwiczeniach tematycznych, często mających wydźwięk metaforyczny, stosujemy korektę o charakterze sugestywno-refleksyjnym. Jej celem jest wprowadzenie wielotorowości myślenia, do uwidocznienia tego co wcześniej było niewidzialne, było za mgłą skrywanej nieświadomości. Naszym pragnieniem jest uświadomienie studentom, co jest malarskim językiem twórczym, co może nim być, co jest językiem odtwórczym i nie może być twórczym, bo blokujemy się sklerozotwórczą przypadłością podobania się otoczeniu.