Prowadzący: DR HAB. MAGDALENA SNARSKA, PROF. UJD.

Treści realizowane w mojej uzupełniającej pracowni z zakresu rysunku są związane ze zjawiskiem światła, będącym centrum artystycznych badań własnych. Zagadnieniem, na którym koncentruję uwagę studentów, jest odniesienie światła do innych zjawisk budujących wypowiedź rysunkową, takich jak ekspresja, materia, faktura i bryła. Pracownia jest miejscem odkrywania prawdy o własnej wyobraźni oraz zmagań z rysunkiem jako tworzywem, tak aby móc opanować jego język i posłużyć się nim w opowieści o rzeczywistości i o samym sobie. Pracownia jest także miejscem wzmacniania odwagi w użyciu prostych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy piórko, odwagi, którą łatwo tracimy, widząc jak surowy i różny od otaczającej nas rzeczywistości jest pozostawiony przez te narzędzia ślad. Priorytetem mojej pracy pedagogicznej jest dotarcie do osobistych postaw twórczych studentów i realizacja prac, przy założeniu harmonijnego pogłębiania możliwości technicznych oraz rozwijania wyobraźni.